Na pewno macie wiele pytań związanych z tym jak pracuję, może odpowiedzi na niektóre z nich znajdziecie tutaj.

Na jakim terenie pracujesz?

Najczęściej jest to południe Polski, ale dalsze wyjazdy nie stanową dla mnie żadnego problemu.

Czy musimy się spotkać przed ślubem?

Nie jest to konieczne, lecz bardzo dobrze dla naszej współpracy robi to, żebyśmy poznali się wcześniej, omówili ślub i porozmawiali o Waszej i mojej wizji zdjęć z tego wydarzenia.

Ile godzin pracujesz w dniu ślubu?

Najczęściej fotografuję od przygotowań do oczepin, jednak nie więcej niż 12 godzin. Praca fotografa ślubnego jest bardzo przyjemna, ale jednocześnie jest wymagająca i mecząca. Sezon ślubny jest intensywny. Nie raz zdarza się, że pracuję dla Was dzień po dniu, dlatego potrzebuję trochę czasu na odpoczynek, żeby na następnym weselu dać z siebie 100%.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuję na pełnoklatkowych aparatach nikona z jasnymi obiektywami, zawsze mam ze sobą dwa lub trzy aparaty więc nie martwcie się, że coś się z nimi stanie.

Czy oprócz Ciebie ktoś inny może robić zdjęcia podczas ślubu?

Najlepiej gdy ja zajmę się swoją robotą a goście weselni będą się bawić i przeżywać Wasz wielki dzień. Czasem oczywiście zdarzy się, że ktoś jest pasjonatem fotografii i robi zdjęcia, jeśli nie jest to przysięga to w zasadzie nie przeszkadza mi to.

Kiedy najlepiej wykonać ślubną sesję plenerową?

Jeśli cenicie sobie czas, sesję plenerową można zrobić w dniu ślubu na terenie restauracji lub w jej pobliżu. Poświęcamy na to maksymalnie 30min. To wystarczy, żeby wykonać kilkanaście fajnych ujęć i portretów. Lecz jeśli marzycie, żeby pojechać na plener w jakieś ciekawe miejsce jestem do Waszej dyspozycji, możemy spotkać się po ślubie. Innym rozwiązaniem, moim zdaniem bardziej atrakcyjnym, jest zrobienie sesji narzeczeńskiej. Pozwala to nam się lepiej poznać przed ślubem, a dodatkowym plusem jest to, że zdjęcia są w innej stylizacji.

Kiedy możemy spodziewać się zdjęć z naszego ślubu?

Wasze zdjęcia staram się przygotować jak najszybciej, ale zwykle trwa to około miesiąca lub dwóch. Jest to uzależnione od tego, czy jest to początek czy koniec sezonu.

Kto wybiera zdjęcia do obróbki i albumu?

Zdjęcia do obróbki wybieram ja, gdyż moje doświadczenie i wiedza pozwalają mi wybrać te, które w ciekawy sposób opiszą Wasz dzień. Zdjęcia do albumu możecie wybrać Wy, macie przy tym pełną dowolność.

Czy pracujesz w pojedynkę, czy jest możliwość zamówienia drugiego fotografa?

Najczęściej pracuję sam, ale jeśli chcecie to mogę polecić któregoś z moich kolegów i możemy zrobić dla Was zdjęcia we dwójkę.

Jak wygląda współpraca podczas ślubu i sesji?

Podczas dnia ślubu, staram się być bardzo dyskretny, podpatrywać Was i wyłapywać ciekawe momenty. W moich zdjęciach znajdziecie trochę reporterki, portretów i detali. Czyli to co każdy reportaż ślubny powinien zawierać. Jeśli wyrażacie chęć to robię oczywiście zdjęcia grupowe, z przyjaciółmi i rodziną, ale generalnie staram się wtapiać w tłum, dzięki temu Wy czujecie się bardziej komfortowo a ja łapię unikatowe klatki.

Jak zarezerwować termin ślubu i kiedy płacimy za wykonane zdjęcia?

Rezerwacja terminu ślubu jest możliwa w chwili podpisania umowy i zapłacenia zadatku. Pozostałą kwotę wpłacacie w dniu ślubu, lub zaraz po nim.

Czy posiadasz zezwolenie na fotografowanie w obiektach sakralnych?

Posiadam wszystkie potrzebne zezwolenia, choć ostatnio coraz rzadziej muszę je pokazywać.

Ile zdjęć finalnie otrzymujemy?

Finalnie otrzymujecie około 500 zdjęć. Wszystkie zdjęcia są wyedytowane i obrobione. Dostajecie je w pełnej rozdzielczości, oraz w mniejszym formacie, przygotowane do publikacji w internecie.

Czy możemy otrzymać wszystkie zdjęcia ze ślubu, nawet te nieobrobione?

Płacicie mi za moje doświadczenie i za to, żebym wybrał najlepsze zdjęcia z Waszego ślubu. Obiecuję , że wybiorę zdjęcia, które stworzą pełną i spójną historię opisującą Wasz dzień. Zdjęcia które zostaną odrzucone nie wniosłyby nic nowego reportażu.

Jeśli macie jeszcze jakiekolwiek pytania po prostu piszcie!

TOP